Bio hořká čokoláda Zotter Uganda 70 %

Značka: prodejce neuvedl

Bio hořká čokoláda Zotter Uganda 70 %

Popis produktu

Magická bio hořká čokoláda se 70 % ručně tříděného a výběrového kakaa z mýtického pohoří Ruwenzori na hranicích Ugandy a Demokratické republiky Kongo. O tomto pohoří se zmiňoval již Aristoteles ve 4. stol. př. n. l. a nazýval ho Stříbrné hory. Ptolemaios hory na začátku našeho letopočtu označil za pramen Nilu a jejich název, Měsíční, pohoří zůstaly dodnes. Světlo hvězd se totiž v jeho ledovcích odráží a září tak, jako by tu skutečně odpočíval měsíc.


Dnes se jim říká také Deštné hory nebo Kolébka mraků a mnozí je považují za nejkrásnější místo celého kontinentu. Jde prý také o nejlépe střežené tajemství Afriky (hory jsou odlehlé, špatně přístupné), které ukrývá třetí nejvyšší horu Afriky a jeho hlavní část chrání UNESCO. Jsou zdrojem vody například pro Nil a s ním i pro velkou část Afriky. A právě na jeho svazích kultivuje na 1000 malých pěstitelů výjimečné kakao jemné a plné chuti. Po sklizni ručně vybírají jen ty největší kakaové boby a sami je nazývají "Selection Noir de Noir", tedy "výběr nejčernější z černých".


Josef Zotter pro takové kakaové boby vyvinul speciálně jemný pražící postup Fine Mist Roasting (FMR) a po 9 hodinách konšování mohl představit tyto dvě tabulky (2x35 g) fair trade bio čokolády s půvabným ovocných charakterem červených bobulí, jahod, třešní a borůvek s tóny karamelu. I vůně je jasně ovocná (jahody, borůvky, hrozny) s jemným akcentem melasy. 


Bio hořká čokoláda Zotter bez lepku, vhodná pro vegany.

Výborná Fair Trade bio hořká čokoláda bez lepku a bez laktózy, vhodná pro vegany. 


Čokoládovna Zotter

Josef Zotter patří mezi ty nejlepší výrobce čokolád na světě. Byl to také on, kdo představil světu ručně dělané čokolády a dokázal spojit kvalitu, pestrost i udržitelnost s uměním a humorem. Suroviny nakupuje přímo u pěstitelů a je jediným velkým výrobcem čokolády v Evropě, který skutečně dostál svému heslu "od kakaového bobu až do tabulky čokolády". Od pražení kakaových bobů, přes jejich další zpracování až do podoby čokolád nejrůznějších chutí, vůní a barev, se vše děje pod jednou střechou čokoládovny Zotter. Veškeré suroviny, které Zotter používá, pochází z ekologického zemědělství a jsou obchodovány dle pravidel Fair Trade.Originální kreslené obaly pochází z rukou Zotterova dřívějšího spolužáka, výtvarníka Andrease H. Gratze, který ty úplně první kresby načrtl Josefovi na papírový ubrousek v restauraci.


 


Složení: bio kakaová hmota, bio surový třtinový cukr, bio kakaové máslo. Obsah kakaa min. 70 %. Může obsahovat stopy ořechů, arašídů, mléka, sezamu a sóji. Bez lepku, bez mléka, vhodná pro vegany.  

Energetická hodnota:
2364 kJ/571 kcal


 Tuky:
41 g


      z toho nasycené mastné kyseliny:
25 g


 Sacharidy:
38 g


      z toho cukry:
32 g


 Bílkoviny:
8,3 g


 Sůl:
0,24 g 

Zobrazit více

Detaily produktu

Výrobce Zotter
UCPS kód 1966382
UPC kód (EAN) 9006403053866
Pozice v kategorii 99. (v Čokolády)
Pozice v kategorii 595. (v Potraviny)

Dotazy na produkt

Prodávejte a vydělávejte s námi

Chci se stát partnerem

O Merchant market

Budoucnost nakupování je na marketplace memark.cz. Chcete-li jako prodejce udržet krok s dobou a navýšit své prodeje, je čas dát šanci marketplace a začít prodávat s ostatními prodejci pod jednou střechou na memark.cz! 

Memark | © 2021

Poski.com Poski.com s.r.o.