O firmě

V Česku vznikla nová forma on-line podnikání. První české on-line tržiště Memark.

 

Spustili jsme první opravdové marketplace v České republice. Představit si ho můžete jako on-line nákupní centrum, kde se nachází spousta obchodů. Jednotlivé firmy a výrobci tu prodávají a zákazníci nakupují různé druhy zboží. Kupující z Memarku nikam odcházet nemusí, seženou zde vše potřebné, zboží si porovnají a prohlédnou pohodlně na jednom místě. Vše uvidí v jedné objednávce a zaplatí jednou platbou. O víc se nestarají, a proto je proces nákupu na marketplace velmi pohodlný a oblíbený. Tento mechanismus je výhodný i pro prodejce. Žádný z nich pro nás není konkurencí, všichni tu mají stejné šance.

Pro kupující je marketplace místo, kde mohou koupit skoro vše, co potřebují ke svému životu. V zahraničí se lidé naučili nakupovat na marketplace a jinam už téměř nechodí, nakupují vše na jednom místě z pohodlí domova. Ušetří čas, nemusí se mačkat v přeplněných obchodech a čekat dlouhé fronty na pokladně. Nakoupí odkudkoliv, kde se připojí k internetu a zboží si nechají poslat, kam zrovna potřebují - domů, do práce, na chatu, apod.

Lze vybírat z široké nabídky různých druhů zboží, kupující zde najdou např. elektroniku, knihy, oblečení, obuv, kosmetiku, parfémy, drogerii, hračky, sportovní vybavení, ruční a uměleckou tvorbu a spoustu dalších druhů zboží. Je to podobné jako procházet obchody v nákupním centru a vybírat si z nabídky různých firem pod jednou střechou.

Memark funguje na stejném principu jako celosvětově úspěšné marketplace typu Amazon, Aliexpress a další. Jeho platforma je ale přizpůsobena českým prodejcům na internetu a chování jejich zákazníků. Základní myšlenkou Memarku je co nejsnazší a nejvýhodnější nákup i prodej zboží. Je to vlastně obchodní dům, který zprostředkovává kontakt mezi nakupujícím a prodávajícím.

Memark není zbožový vyhledávač, srovnávač ani e-shop.
Zákazníci tu nakupují různorodé druhy zboží, takže se k prodejcům dostanou i lidé, které by jinak neměli šanci oslovit. Konkurenti jsou tu proto spíše partnery. Navzájem si prodejci přivádí nové zákazníky a tím rozšiřují trh pro své zboží. Co tedy nabízí Memark prodejcům? Nový trh zákazníků, profesionální marketing a reklamu, žádné starosti s on-line platbami, bezplatný vstup na slovenský trh. Vše funguje v režimu: „Nic neprodáš, nic neplatíš.“ 
Memark je velkou příležitostí pro malé a střední e-shopy, výrobce zboží, kamenné obchody i zájemce o podnikání. Celý projekt vychází z koncepce úspěšných zahraničních marketplace a je přizpůsoben potřebám českých zákazníků. V čem se Memark liší od zbožových vyhledávačů a srovnávačů? Žádné poplatky za proklik na zboží, levnější než zbožové vyhledávače a srovnávače, provize z uskutečněné objednávky činí 4–15 %, nic neprodáte, nic neplatíte.
 
Příklad: 
Paní A jde kupovat pár knížek, ale uvidí tu i nabídku elektroniky. Vzpomene si, že jejímu mobilu už baterka nevydrží ani 4 hodiny. Zajde se podívat, kolik by stál nový a jaké se nabízí. Potřebuje také sehnat dárek synovi k narozeninám. Prohlédne si tedy kategorii dětských her a hraček. Když už tady je a vyřizuje nákupy, rovnou si dokoupí i těch pár věcí, co jí dochází v koupelně. Jídlo zatím kupovat nechce, s tím nepočítala. Nicméně doma se sem v klidu vrátí a bez čekání a front nakoupí i to.

 

Memark | © 2024

Poski.com Poski.com s.r.o.