UPOZORNĚNÍ: z důvodu dovolených funguje telefonická podpora v omezeném režimu. Pokud se nedovoláte, kontaktujte nás e-mailem. Děkujeme za pochopení.

Botanic Lapacho 150g

Značka: prodejce neuvedl

Botanic Lapacho 150g

Popis produktu

Oblasti jižní Ameriky jsou dobře známé pro výskyt jedinečných rostlin. Takovou rostlinou je i Lapacho. Známý je i jeho latinský název Tebebuia impetiginosa, nebo alternatívní názvy - červené lapacho, Tajy a další. Spíše než o bylinu se jedná o vysoký strom, který si hoví v tropických oblastech. Dorůstá výšky kolem 10-25 metrů. Identifikovali bychom ho podle jeho hladké kůry a tvrdého dřeva. Dalším poznávacím znamením jsou krásné, ale nebezpečné fialovo-modré květy. Proč nebezpečné, ptáme se? Jsou totiž masožravé. Není čeho se bát, na pozoru by se měl mít především hmyz, pro nás jsou květy neškodné. Mnoho odborníků se domnívá, že i tento fakt přispívá na celkových léčivých schopnostech Lapacha. Jeho přínos si uvědomovali i obyvatelé oblastí, kde roste. Jako nejvýznamnější si musíme zmínit staré a moudré Inky. Ti používali dřevo, ale i kůru stromu. Dřevo je totiž velice odolné proti parazitům, nemocem, je stálé a nerozpadá se. Využití ve stavitelství bylo tedy stejně tak jasné, jako použití na výrobu zbraní. Zřejmě i díky těmto vlastnostem dřeva jsou stromy Lapacho schopny dožít se úctyhodného věku. Nejstaršímu je přes 700let. A co ta kůra? Kůru využívali jak Inkové, tak i zbytek domorodých kmenů, ale i například Vikingové. Ti se k němu dostali během svých zaoceánských výprav. Kůra hraje velkou roli díky svým účinkům na naše tělo. Čím to? Co vlastně Lapacho obsahuje? Jako hlavní byly identifikovány dvě látky pojmenované podle stromu - lapachol a beta-lapachol. jak odalší si můžeme zmínit i flavonoidy se svými antioxidačními účinky, které chrání naše tělo před poškozením volnými radikály.
Zobrazit více

Detaily produktu

Výrobce Botanic
UCPS kód 3555142
UPC kód (EAN) 8595658702922
Pozice v kategorii 54. (v Doplňky stravy)
Pozice v kategorii 1411. (v Krása, zdraví a drogerie)

Dotazy na produkt

Prodávejte a vydělávejte s námi

Chci se stát partnerem

O Merchant market

Budoucnost nakupování je na marketplace memark.cz. Chcete-li jako prodejce udržet krok s dobou a navýšit své prodeje, je čas dát šanci marketplace a začít prodávat s ostatními prodejci pod jednou střechou na memark.cz! 

Memark | © 2024

Poski.com Poski.com s.r.o.